Warto przeczytaćAnioł Stróż Polski.Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014)- Adam Człowiek 
Adam Człowiek (1969-2014): współczesny polski wizjoner, który otrzymał Orędzia w latach 1990-2014. Została mu przez Boga powierzona misja ukazywania Kościoła, Polski i świata. Wraz z tą misją otrzymał symboliczne nowe imię. Przez cały czas wypełniania tej misji Adam Człowiek pozostawał pod duchowym kierownictwem kapłanów i hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego,bezwarunkowo wierny Jego nauczaniu i posłuszny Niebu, aby pozostać w ukryciu.

,,Drogie polskie dzieci, ofiarujcie wasze modlitwy za waszą ojczyznę i bądźcie prawdziwymi obrońcami wiary, ponieważ Bóg pragnie od was świadectwa, abyście mogli je przekazać innym narodom.”   Cytat z książki.

Publikacja zatwierdzona do studiowania i medytacji prywatnej. Nihil Obstat - Ks. Abp Andrzej Dzięga.

Recenzja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

Książkę „Anioł Stróż Polski”,można już wypożyczyć w bibliotekach publicznych gminy wiejskiej Lubawa.


Aniołek Wojtuś uczy dzieci czytać – Małgorzata Wilk

Malutka ilustrowana, kartonowa książeczka w kształcie aniołka zainteresuje każdego przedszkolaka. Ciekawe wierszyki pomogą maluszkowi poznać litery polskiego alfabetu. 


Aniołek Grześ uczy dzieci liczyć – Małgorzata Wilk

Bogato ilustrowana książeczka w kształcie aniołka przyciągnie każdego dzieciaka. Cudowne wierszyki pomogą  poznać dziecku cyfry i policzyć od jednego do dziesięciu. Przedszkolak

 poczuje, że nauka wcale nie taka trudna.


Aniołek Krzyś uczy dzieci modlitwy - Małgorzata Wilk

Dzięki tej książeczce łatwo przedszkolakowi będzie zapamiętać pierwsze wierszowane modlitwy. Nauka okaże się naprawdę fajną przygodą.
         Anielskie opowieści – Dorota Kozioł

         W pięciu opowiadaniach pojawia się Anioł Stróż w różnych 
         sytuacjach,jako najwierniejszy Przyjaciel.Anioł Stróż 
         strzeże w niebezpieczeństwie,pomaga walczyć z pokusami,
         zachęca do dobrych uczynków, pociesza, gdy smutno. 
         Treść oraz ilustracje stwarzają niezwykle ciepły klimat.
         Książka ta jest dobra na dobranoc dla najmłodszych,
         a także dla rodziców czytających swoim pociechom. 

      Aniele Boży Stróżu Mój - Sophie Piper

     W książeczce zawarta jest modlitwa do Anioła Stróża.
      Treść pełna ciepła i troski ,którą poczuje dziecko.
          Moje malutkie modlitwy - Bogumiła Budziło

          Ta kolorowa bogato ilustrowana książka zawiera
          tradycyjny pacierz oraz  szereg modlitw na różne 
          okazje dla dziecka.Zawarta treść uczy, że można 
          swoimi własnymi słowami, zwrócić się do Pana Boga
          na przykład westchnieniem.


-------------------------------------------------------------------------------

,,Czego nie powie MASA o polskiej mafii" - Wojciech Sumliński
Autor, dziennikarz śledczy odważa się odsłonić tę część prawdy o polskiej mafii, której poruszania śmiertelnie obawia się najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław Sokołowski „Masa”. Sumliński bezkompromisowo powraca z kolejną solidną dawką dyskomfortu, ujawniając skrzętnie ukrywane fakty o prawdziwej polskiej mafii, nie tej „trzepakowej”, której emanacją jest niezaprzeczalny celebryta „Masa”. Lektura dla ludzi myślących odważnie, trzeźwo i niezależnie…Lektura dla ludzi myślących odważnie, trzeźwo i niezależnie…
Nota od wydawcy
 

Pułkownik Kukliński. Polska samotna misja - Józef Szaniawski

Najnowsza, długo oczekiwana książka na temat Ryszarda Kuklińskiego. Dotyczy dramatycznej i najważniejszej misji wywiadowczej w okresie zimnej wojny XX wieku. Autor opisuje jak Ryszard Kukliński pomógł Ameryce w pokonaniu komunizmu i Rosji Sowieckiej, a jednocześnie zapobiegł wybuchowi III wojny światowej - płacąc za to ogromną cenę. Ujawnia kim byli i w jaki sposób postępiali pułkownika: Lech Wałęsa, Jerzy Urban, Adam Michnik, Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski. Poprzez sprawę Kuklińskiego Autor ukazuje wielkie znaczenie Polski na mapie geopolitycznej Europy. Dodatkowym atutem tego wydania są unikatowe fotografie, fotokopie dokumentów i mapy.
                                                  Nota od wydawcy


                                               Wygaszanie Polski 1989 -2015.Praca zbiorowa

Wygaszanie Polski lawinowo nabrało na sile po śmierci św. Jana Pawła II i jeszcze przyspieszyło po katastrofie smoleńskiej. Dwudziestu jeden wybitnych autorów – naukowców, publicystów, posłów, specjalistów z wielu dziedzin dokonuje niezwykle trafnej, przenikliwej analizy obecnej sytuacji w naszym kraju.Od 1989 r., od Okrągłego Stołu, gdzie doszło do zawarcia kontraktu między komunistycznym establishmentem a częścią przedstawicieli „Solidarności”, którzy zdradzili idee Sierpnia’80 i ogłosili się samozwańczo elitą narodu, rozpoczęły się powolny demontaż i wyprzedaż polskiego państwa za plecami społeczeństwa. Wraz z niszczeniem państwa dokonuje się od lat zamierzone i w szczegółach zaplanowane niszczenie polskości – zarówno wielowiekowej polskiej tradycji i dorobku kulturalnego opartego na chrześcijańskich wartościach, jak i współczesnej polskiej gospodarki, zwłaszcza przemysłu. Ów tragiczny proceder nazywamy w tej książce „wygaszaniem Polski”, bo, jak wykazała walka rządu z górnikami, teraz niczego się nie likwiduje, np. kopalń, lecz – wygasza, kolejne oszukańcze słowo w lewackiej nowomowie.
Nie jest bowiem tak, że Polska znajduje się już w sytuacji bez wyjścia, zdana na cudzą łaskę lub niełaskę, że nie ma w tym kraju ludzi, którzy potrafią zaradzić postępującemu złu. Tak nie jest – trzeba tylko tych ludzi zacząć uważnie słuchać. Tych i wielu im podobnych. Natomiast stanowczo i szybko trzeba podziękować obecnym nieudolnym, aroganckim i zadufanym w sobie „sternikom” naszego kraju – „Wygaszanie Polski” wyjaśnia dlaczego. 
Książka została napisana przez specjalistów wypowiadających się w dziedzinie im znanej:

- Prof. Bogdan Chazan - wygaszanie służby zdrowia
- Prof. Piotr Gliński - wygaszanie społeczeństwa obywatelskiego
- Marek Gróbarczyk - wygaszanie gospodarki morskiej
- Andrzej Jaworski - wygaszanie stoczni
- Prof. Janusz Kawecki - wygaszanie szkolnictwa wyższego
- Jerzy Kłosiński - kronika wygaszania Polski od 1989
- Dr Grzegorz Kwaśniak - wygaszanie sił zbrojnych
- Antoni Macierewicz - wygaszanie obronności
- Krzysztof Masłoń - wygaszanie literatury i czytelnictwa
- Dr Piotr Naimski - wygaszanie energetyki polskiej
- Prof. Andrzej Nowak - wygaszanie pamięci narodowej
- Ks. prof. Dariusz Oko - wygaszanie rodziny
- Wojciech Reszczyński - wygaszanie polskich mediów
- Prof. Marek Sitarz - wygaszanie kolejnictwa
- Leszek Sosnowski - wygaszanie zarządzania na przykładzie górnictwa
- Temida Stankiewicz-Podhorecka - wygaszanie kultury i teatru
- Prof. Krzysztof Szczerski - wygaszanie polskiej dyplomacji
- Janusz Szewczak - wygaszanie polskiej bankowości
- Prof. Jan Szyszko - wygaszanie lasów państwowych
- Prof. Artur Śliwiński - wygaszanie polskiej własności.
Nota od wydawcy 


"Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci" - 
Joanna i Jarosław Szarkowie
 
Książka pt."Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci" zawiera konkretną wiedzę historyczną, a także zaszczepia  miłość do swojego kraju, uczy szacunku do Ojczyzny i jej bohaterów oraz świadomości i poczucia dumy z bycia Polakiem. Zawarta treść w publikacji pielęgnuje pamięć historyczną Polski i zaprasza dzieci i rodziców do wspólnej przygody z historią Polski.
,,Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego"- 
Wojciech Sumliński


Książka ukazuje historię  ryzykowne powiązania prezydenta Bronisława Komorowskiego z niebezpiecznym środowiskiem tajnych służb, które zamieszane były w działalność polskiej mafii. Część czytelników nie będzie mogła uwierzyć w te koneksje. Autor zapewnia jednak, że one istniały i miały wielki wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. ,,Resortowe dzieci - Służby" T.2 - Dorota Kania,                  Jerzy Targalski, Maciej  Marosz


Bestseller na rynku wydawniczym  wzbudza ogromne, społeczne emocje.W książce opisana jest trudna historia naszego kraju oraz służby specjalne w PRL-u i  III RP, które działały  w  Polsce.Fundamentem systemu III RP jest chęć ukrycia prawdy i zakulisowych interesów ludzi tajnych służb.

,,Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP. Całe rodzinne klany zagnieździły się w strukturach MBP, MSW i MON. Ogromna władza, dostęp do tajemnej wiedzy i duże pieniądze. Poczucie bezkarności, znajomości, wpływy, międzynarodowe koneksje, haki na każdego i lewe interesy. „Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni, obyci w świecie zaczęli służyć nowej władzy, zachodnim firmom i spekulacyjnemu kapitałowi. Dziś bohaterowie naszej książki wiodą beztroskie życie, czasem piszą wspomnieniowe książki, pouczają i komentują polską rzeczywistość aspirując do miana autorytetów. Nie zapomnieli pomóc swoim dzieciom w interesach lub zarekomendować komu trzeba. Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych PRL - u i III RP. Zakres i skala przeprowadzonej kwerendy archiwalnej do drugiego tomu „Resortowych dzieci” robią na mnie – historyku, spore wrażenie. To co jest niewykonalne dla badaczy, okazuje się możliwe dla trojga publicystów z których przecież tylko jeden jest naukowcem. Im więcej kolejnych części „Resortowych dzieci”, tym szerszy margines naszej wolności, bo przecież fundamentem systemu III RP jest chęć ukrycia prawdy i zakulisowych interesów ludzi tajnych służb. dr hab. Sławomir Cenckiewicz ".Książka: Zlecenie na Popiełuszkę, to ważny głos w dyskusji nad możliwościami dochodzenia do prawdy i nad koncepcją zbliżania się do niej, wybrzmiewający w bardzo konkretnym kontekście wszystkich tych działań i przedsięwzięć, które miałyby na celu jej zafałszowanie. Autor nie waha się – respektując styl pracy badacza historii – zwrócić uwagę czytelnika na to, że hipoteza ma wtedy wartość, gdy znajduje odzwierciedlenie w faktach, nie zaś spekulacjach, u których podłoża leżą nawet najszlachetniejsze intencje. Ten swoisty motyw przewodni jego rozważań wpływa niejako na konstrukcję pracy, w której ogólnikowość wypowiedzi zwolenników „nowej prawdy” wyraźnie staje w opozycji wobec źródłowych potwierdzeń i uzasadnień. Autor - Zbigniew Branach.
Agencja Reporterska CETERA 2014/2015. S. 280. zdjęcia, indeks nazwisk.


Chłopiec,który wrócił z nieba - Kevin Malarkey,Alex Malarkey

Autentyczna historia, która zdarzyła się naprawdę...Opowieść pełna wiary, angażuje myśli i emocje. Polecam książkę osobom wierzącym i ateistom. Warto poznawać takie historie, które życie i wiara same piszą za siebie.

Rodzina Malarkey to wielodzietna, wierząca rodzina, która przeprowadziła się do nowego miejsca. Pewnego dnia podczas powrotu z nabożeństwa, w którym uczestniczyli tylko Kevin i Alex doszło do strasznego wypadku. Kevin wyszedł z wypadku z niewielkimi obrażeniami lecz jego syn Alex znalazł się w tragicznym stanie i został szybko przetransportowany helikopterem do specjalistycznego szpitala. Chłopiec zapadł w śpiączkę, a jego stan był tak krytyczny, że lekarze nie dawali mu zbyt wielkich szans na przeżycie, jednak wola Boża była zgoła odmienna. Minęły dwa miesiące i chłopiec wybudził się ze śpiączki. Miał on do opowiedzenia światu niesamowitą historię. Historię o spotkaniu z Jezusem i podróży do Nieba. Historia Alexa jest niesamowicie wzruszająca. Ukazuje jak w kilka sekund może całkowicie wywrócić nasze życie do góry nogami, jak wielką siłę ma modlitwa i wiara, od których coraz częściej się oddalamy. Książka zawiera także pytania skierowane do chłopca, dodatek z Pisma Świętego, oraz wkładkę ze zdjęciami przedstawiającymi życie rodziny przed i po wypadku oraz miejsce tragedii.


Rodzina Ulmów - Mateusz Szpytma

Przejmująca historia polskiej rodziny, która poświęciła swoje życie, ratując Żydów, wkrótce rozległo się kilka strzałów. Jako pierwsi zginęli, jeszcze podczas snu, dwaj bracia Szallowie oraz jedna z sióstr Gołda Goldman. Wtedy Niemcy wezwali furmanów, aby patrzyli, jak dokonują mordu. To miało odstraszyć innych od pomocy Żydom. Wtedy zastrzelili kolejnego z braci Szallów, następnie Laykę Goldman wraz z małym dzieckiem, a na końcu pozostałych Szallów. Przed chałupę wyprowadzono też Józefa i Wiktorię i tam zastrzelono. (...) Wśród krzyków i płaczu żandarmi zastanawiali się, co zrobić z szóstką dzieci. Po krótkiej naradzie Dieken zdecydował, że ich także należy rozstrzelać. Trójkę lub czwórkę dzieci własnoręcznie zamordował Kokott. Krzyczał przy tym: „Patrzcie, jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów". (...) Od kul zginęły wszystkie dzieci Ulmów: Stasia, Basia, Władziu, Franus, Antoś, Marysia i siódme w łonie matki, która właśnie zaczęła je rodzić.
Obecnie trwa proces beatyfikacyjny męczenników drugiej wojny światowej. Wśród kandydatów na ołtarze znajduje się również rodzina Ulmów. 
Dorota Kania, Maciej Marosz, Jerzy Targalski – Resortowe dzieci

ONE. RESORTOWE DZIECI. Wychowane w rodzinach działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPR. Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem SB. Doskonale ustawione potem w życiu, dzięki koneksjom, a potem pieniądzom i "grubej kresce". Czasem, choć wywodzą się z niekomunistyczych środowisk, związane ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką. Za młodu aktywiści komunistycznych organizacji młodzieżowych, potem biznesmeni, właściciele i zarządcy nowych mediów. Właśnie dlatego tak zdecydowanie przeciwne dekomunizacji i lustracji, szydzący z patriotyzmu, polskich tradycji i w ogóle z polskości. Niebezpieczne, bo usytuowane w opiniotwórczej prasie, a przede wszystkim w telewizji i stacjach radiowych. Obecne w nich od stanu wojennego - do dziś.
ONE. RESORTOWE DZIECI. "Violetty", "Kowalscy", Literaci", "Poeci", "Daniele" i inni. Połączeni solidarnością grupową i interesami, posługujący się wprawnie relatywizmem moralnym, szyderstwem i ośmieszaniem. Często, w razie pilnej potrzeby, pełniące rolę "dyżurnych autorytetów moralnych", szczujących przeciw zbyt niepokornym, zbyt dociekliwym - myślącym, ponad ICH miarę, po prostu inaczej.
Ta książka jest właśnie o nich.
W 10-tą ROCZNICĘ ŚMIERCI PUŁKOWNIKA RYSZARDA KUKLIŃSKIEGO
Wywiad na facebooku z Davidem Fordenem i Benjaminem Weiserem 
autorem książki pt. ,, Życie ściśle tajne czyli rzecz o Ryszardzie Kuklińskim”...
~palec: Jak z punktu widzenia Amerykanina oceniłby pan postawę R. Kuklińskiego?
David_Forden: Bezinteresowny, nie czerpał z tego osobistej korzyści oprócz nadziei, że przyczyni się do odzyskania niepodległości przez Polskę i zapobiegnie katastrofalnej wojnie.
~fikcja:Mieli panowie dostęp do różnych dokumentów badając tamte czasy.Jak pan oceniłby postępowanie polskich władz w tamtym czasie?
David_Forden: Decyzje i polityka ówczesnych władz polskich podlegały zatwierdzeniu nie przez wyborców, nie przez obywateli, ale przez Biuro Polityczne Związku Radzieckiego. Czasami ta polityka była zgodna z interesem narodu polskiego, często jednak tak nie było.
I w tym czasie wiedzieliśmy, że Polacy nie mogą cieszyć się wolnością i żyć tak, jak pragną.
~Kama: Do pana Weisera - Czy pułkownik Kukliński będąc już w Stanach, miał poczucie sukcesu czy raczej klęski? Wiemy z książki, że czuł się niedoceniany w Polsce.
Benjamin_Weiser: Wydaje mi się, że pułkownik Kukliński ostatecznie czuł, że udało mu się zrealizować swój cel, mianowicie dostarczyć jak najwięcej informacji na temat zagrożenia jakie ZSRR i Układ Warszawski stanowiły dla Zachodu i Polski. Jego celem było podkopanie, osłabienie tego zagrożenia. Jestem przekonany, że pułkownik uważał, że przeprowadził zadanie, które sobie postawił i wiem, że rząd USA był tego samego zdania. Prawdą jest również, że podczas pobytu w USA kiedy pułkownik miał nową tożsamość i nie mógł odwiedzać Polski, nie mógł przedstawić swojej wersji wydarzeń, miał poczucie frustracji, że nie może przedstawić swojej wersji.Nie przeszkadzało mu, że krytykują go byli komunistyczni generałowie, którzy byli wiernymi sługami Moskwy, ale myślę, że czuł się dotknięty i nie rozumiał krytyki ze strony osób, które również sądziły, że Polska powinna być wolna, ale nie uznawały, że to co zrobił pułkownik było sposobem osiągnięcia tego celu.Chcę wierzyć, że dlatego tyle czasu poświęcił, by mi opowiedzieć swoją historię. Zachęcał, bym zapoznał się z aktami i rozmawiał ze świadkami, wierzył, że kiedy prawda wyjdzie na jaw, prawda o jego motywacji i o tym, co chciał osiągnąć, ludzie zrozumieją dlaczego zrobił to, co zrobił.
~glaski: Nie obawia się pan, że w książce ujawnił pan system pracy służb amerykańskich - może stać się podręcznikiem dla strony przeciwnej?
Benjamin Weiser: Jako dziennikarz chciałem dowiedzieć się, jak prowadzić operacje z wykorzystaniem osobowego źródła informacji, ponieważ jednak książka ukazała się 20 - 30 lat po tych wydarzeniach, nie zaszkodzi służbom ani też nie będzie w niej nic o czy druga strona i tak by nie wiedziała.
~mewa: do p. Fordena Czy prawdą jest, że Kukliński nie był nigdy opłacany przez Amerykanów? A jak było w czasie emigracji?
David_Forden: Od samego początku mówiliśmy pułkownikowi, że gdyby on i jego rodzina musieli wyjechać z Polski zapewnimy mu życie w Stanach Zjednoczonych. Jest to normalna procedura stosowana podczas takich operacji. Powiedzieliśmy, że otworzymy konto bankowe w USA, co roku będziemy wpłacać pieniądze, które będą wykorzystane jedynie, gdy zajdzie konieczność wyjazdu pułkownika do Stanów. Gdybym mu zaproponował pieniądze za to, co robił, byłoby to bardzo głupie. Wiedziałem, że to, co go skłoniło, by się do nas zwrócić, to nie korzyść osobista ani finansowa, poczułby się urażony taką ofertą. 
~ewa_2: Jak czuł się Kukliński w USA?
Benjamin_Weiser: Ogólnie wiem, że kochał Amerykę, zarówno ze względów, które początkowo skłoniły go do współpracy, jak i dlatego, że Stany go ocaliły, zapewniły mu dom, kiedy musiał wyjechać z Polski, by uniknąć aresztowania. Zawarł przyjaźnie z osobami takimi, jak David Forden i innymi, które znały jego dokonania. Nawiązał znajomości wśród amerykańskich wojskowych i pracowników wywiadu, prowadził udane życie rodzinne do czasu tragedii, jaką była śmierć jego synów. Wiem, że z uwagą śledził wydarzenia w Polsce, z prasy i rozmawiając z przyjaciółmi. I wiem, że cieszył się kiedy w 1998 roku mógł wrócić do Polski. I później, kiedy mógł rozmawiać z ludźmi na ulicy. Smutne jest to, że nie będzie już okazji, by polska opinia publiczna go lepiej poznała, by go poznała tak jak ja i inni mieli okazję to zrobić. Mam nadzieję, że dzięki książce stanie się lepiej znany jako człowiek. Myślę, że przed śmiercią był zadowolony, że jego historia wychodzi na światło dzienne. 
skiner: do p. Fordena. Odbył pan wiele rozmów z pułkownikiem - Jakim był człowiekiem?
David_Forden: Podczas operacji, podczas naszych spotkań miał poczucie misji, nie chciał pominąć żadnych informacji ważnych dla amerykańskiego wywiadu, informacji na temat sytuacji wojskowej i politycznej w Polsce. Podczas tych spotkań nie było czasu na odpoczynek; już w Stanach, kiedy mogliśmy rozmawiać bardziej swobodnie, już się lepiej znaliśmy dzięki listom. Pułkownik był wspaniałym człowiekiem, uroczym przyjacielem, troszczył się o innych, interesował się wieloma rzeczami, miał żywe poczucie humoru, był gościnny. I to zaszczyt dla mnie, że byłem jego przyjacielem.
~Roby10: do p. Fordena Czy były w USA jakieś oznaki zagrożenia bezpieczeństwa Kuklińskiego?
~Arturoo: Czy Kukliński nie bał się przebywać w USA?
David_Forden: Podczas pierwszych kilku miesięcy po przyjeździe był przynajmniej jeden raz, kiedy zobaczyliśmy samochód z ambasady ZSRR, który wiedzieliśmy, że należy do KGB, zaparkowany w pobliżu domu państwa Kuklińskich. Kuklińscy się wtedy przeprowadzili na naszą prośbę. Poza tym, nie przypominam sobie konkretnych zagrożeń, ale zawsze byliśmy czujni, rodzina też zachowywała czujność. 
Arturoo: Co pana skłoniło do napisania tej książki?
Benjamin Weiser: Dowiedziałem się o pułkowniku z pewnej książki, gdzie wspomniano, że dostarczył CIA tajne plany wprowadzenia stanu wojennego. Zafascynowało mnie to jako reportera, chciałem się dowiedzieć więcej, postanowiłem napisać do pułkownika z prośbą o wywiad. Napisałem, że jestem otwarty i chętnie wysłucham wszystkiego, co mi powie. Przy pierwszym spotkaniu pułkownik powiedział mi, że z USA współpracował 9 lat i dostarczył mnóstwo, dosłownie skarbnicę informacji o siłach zbrojnych ZSRR i Układu Warszawskiego, chcąc zmniejszyć zagrożenie, jakie ZSRR stanowił dla Zachodu i dla Polski. Początkowo opublikowałem kilka artykułów w Washington Post, wiem że jeden z nich został przetłumaczony na polski i wydany bodaj w Wyborczej, fascynowała mnie też debata prowadzona na temat pułkownika w Polsce pod hasłem: Patriota czy zdrajca.
Wtedy uznałem, że ta historia zasługuje na opisanie jej w książce. Chciałem przedstawić względy, które skłoniły pułkownika do podjęcia tej decyzji i napisać o bardzo udanej operacji CIA z użyciem osobowego źródła informacji. 
skiner: Czy w świetle dokumentów Polsce groziła inwazja ze strony sowieckiej - bo różne są zdania na ten temat?
David_Forden: W grudniu 1980 roku siły zbrojne Układu Warszawskiego były rozlokowane wzdłuż polskich granic, istniało realne zagrożenie inwazji w grudniu 1980, tak jak to miało miejsce w Czechosłowacji w 1968 roku. Na szczęście do tego nie doszło.
~Joe Black: Jestem przekonany, że pułkownik to zdrajca narodu polskiego. Bomby jankesów nie wybierałyby komunistów miedzy Polakami.
David Forden: To, co pan nazywa zdradą pułkownika, mogę porównać do równie zdradzieckiego zachowania ponad 200 lat temu osób, takich jak Jerzy Washington, Thomas Jefferson itd. Ich również nazywano zdrajcami, a chcieli żeby Ameryka była wolna, tak jak pułkownik chciał, żeby Polska była wolna. Kukliński nie dostawał od CIA pieniędzy.
Nie rozumiem, dlaczego niektórzy Polacy nie uważają Kuklińskiego za bohatera - mówi David Forden, były oficer CIA. - On walczył z reżimem; chciał, żeby jego kraj odzyskał niepodległość.
~ner:Gdzie i kiedy będzie pan podpisywał książkę i jaka będzie trasa promocyjna,czy będzie?
Benjamin Weiser: Niestety nie przewidujemy takich spotkań z czytelnikami, liczymy jednak na to, że książka zyska ich uznanie.
~Roby10: Nie przeczytałem jeszcze pańskiej książki do końca, ale wynika z niej, że każdy agent w Polsce był śledzony przez SB, co musiało być jeszcze bardziej niebezpieczne.
David_Forden: Było bardzo niebezpiecznie i dlatego musieliśmy działać profesjonalnie
i ostrożnie, w tym przypadku życie człowieka od nas zależało. Na szczęście przez prawie 10 lat udało nam się nie wpaść.

Żródło:
Świat Książki -Benjamin Weiser - ,, Życie ściśle tajne czyli rzecz o Ryszardzie Kuklińskim”.
Wywiad na facebooku z Benjaminem Weiserem i Davidem Fordenem .
Spotkanie odbyło się:2005-02-10 (14:00)
Moderator-Małgorzata Skrobecka
F/ Poleć - Bądź pierwszym znajomym, który to poleca.


POLACY RATOWALI ŻYDÓW W CZASIE II WOJNY

POSPOLITE RUSZENIE - CZYTAJ ,,NASZ DZIENNIK” Nr 26 z 1-2 lutego 2014 r.

,, Ponad 6 tysięcy Polaków zostało uhonorowanych medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata za pomoc Żydom pod niemiecką okupacją. Inni byli przez dziesięciolecia bezimienni. Żyli tylko w pamięci bliskich. W czasie wojny płonęły dokumenty, ginęli świadkowie. Czasem uratowani urywali kontakt ze swoimi wybawcami,a przecież ich Zeznanie wymagane jest przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie do uznania kogoś za Sprawiedliwego. Liczba tych, którzy ryzykowali śmierć swoją i całej rodziny dla ocalenia nieznanych im czasem ludzi, jest więc znacznie wyższe niż owe 6 tysięcy – może nawet wielokrotnie…
      Czternastolatek zastrzelony przez Niemca, gdy chciał podać chleb Żydom z getta w Sokołowie Podlaskim, długo umierał z powodu upływu krwi. Kobieta rozstrzelana za przyjęcie pod swój dach dziecka cudem ocalonego z likwidacji getta w Kołomyi; pozostawiła
dwoje sierot. Takich świadectw są tysiące…”

/Źródło: Nasz Dziennik /


KSIĄŻKI W OPARCIU O FAKTY, KTÓRE WYDARZYŁY SIĘ NAPRAWDĘ

90 minut w niebie - Don Piper, Cecil Murphey 
Historia Dona,którego zmiażdżyła ciężarówka. Lekarze stwierdzili, iż poniósł śmierć na miejscu. Przez półtorej godziny stanął u bram Nieba. To wydarzenie odmieniło Donowi życie.

Nawrócona wiedźma -  Patrycja Hurlak.
Niezwykły wywiad, świadectwo religijnego nawrócenia Patrycji Hurlak.

 Karolek - Beata Kreska-Romańczuk
Autentyczna historia polskiej rodziny mieszkającej we Włoszech. W książce zawarta jest relacja walki małego Karolka i  jego matki z chorobą nowotworową.

 Adopcja: temat bez tajemnic - Maria Kwiecień
Książka o  uczuciach, problemach wychowawczych, a także prawnych związanych z    przysposobieniem dziecka. HISTORIA - LITERATURA FAKTU

Archipelag Gułag 1918-56 Aleksander Sołżenicyn
Autor opisuje tematykę  więzienno-obozową, martyrologię narodu rosyjskiego i obywateli republik ZSRR. Książka zawiera elementy powieści, autobiografii, reportażu, wspomnień świadków. 

Bestie.Nieukarani mordercy Polaków -Tadeusz M. Płużański
Kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym po II wojnie światowej.O trudnej drodze prawdy o tamtych czasach...

Czarna księga Kresów -Joanna Wieliczka-Szarkowa
Tatarzy i Rosjanie, represje, rozbiory, prześladowania polskich powstańców.Walka o niepodległość i polskość Kresów, wojna z bolszewikami, represje i prześladowania w okresie międzywojennym, zbrodnie sowieckich komunistów, Wielki Głód, stalinowski i hitlerowski terror w czasie II wojny światowej, tragedia Polaków na Wołyniu, powojenne losy i tułaczka Kresowian, systematyczne niszczenie Polaków i polskości w sowieckich republikach - aż po ostatnie wydarzenia na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Gibraltar i Katyń - Tadeusz A. Kisielewski
Nowe fakty świadczące o uprowadzeniu do Moskwy córki naczelnego wodza i premiera Rzeczypospolitej, W tej  książce Czytelnik znajdzie dowody, że gen. Sikorskiemu już w 1940 roku wywiad meldował o zbrodni katyńskiej. Autor książki wskazuje także nieznane dotąd miejsca pochówku kilkuset polskich ofiar smoleńskiego NKWD z 1940 roku i demaskuje sowieckiego agenta uplasowanego w nowosądeckim Gestapo, który na rozkaz Łubianki mordował polskich kurierów…

Lenin - Antoni Ferdynand Ossendowski
Autor ukazuje historię życia człowieka, który sam siebie przygotował do roli przywódcy tłumu i realizacji okrutnego celu. Opowieść o wodzu potrafiącym manipulować zarówno swoimi bezkrytycznymi zwolennikami, jak i przeciwnikami. 

Imperium zła - Rosja przeciw Polsce i Europie - Józef Szaniawski
Ilustrowany album przedstawia w formie szkiców historię stosunków polsko-rosyjskich na przestrzeni wieków, ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku oraz najnowszych wydarzeń. Przybliża główne postaci walki z Rosją XX wieku – Marszałka Józefa Piłsudskiego, Papieża Jana Pawła II, Ronalda Reagana i pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. KSIĄŻKI  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Anhar: powieść antymagiczna- Małgorzata Nawrocka :powieść antymagiczna
Książka o przygodach księcia królestwa magii.Historia księcia Anhara ma  kontynuację w tomie II pt. Alhar, syn Anhara.

Czy wiesz dlaczego? Michele Lauro
Ważne pytania i odpowiedzi  z dziedziny nauki, historii, kultury, medycyny, geografii i innych

Dzieci z Fatimy - Mary Fabyan Windeatt
Opowieść o trójce dzieci, Łucji, Franciszku i Hiacyncie, którym dane było zobaczyć Najświętszą Maryję Pannę w małej miejscowości Fatima w Portugalii w 1917 roku.

Ewa czuje inaczej - Jacek Pulikowski
 Kobieta i mężczyzna to stworzenia bardzo różniące się .Różnią się w sposobie odczuwania świata i uczą się komunikacji emocjonalnej...RELIGIA

Katechizm Kościoła Katolickiego
Przedstawia uporzątkowane nauczanie Pisma Świętego, tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła.

Biblia Tysiąclecia Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
Zachęca do umocnienia wiary,dzielenia się dobrem. Idea ta wychodzi naprzeciw wezwaniu Kościoła zarówno do jak najczęstszego kontaktu ze Słowem Bożym, jak i do radosnego dzielenia się Dobrą Nowiną ze wszystkimi. Jak napisał Ojciec Święty: "W ten sposób jeszcze większa rzesza ludzi będzie miała dostęp do Słowa Bożego, które jest mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego(Rz 1, 16)".
BELETRYSTYKA

I wciąż ją kocham -  Sparks Nicholas 
John Tyree przechodzi szkołę prawdziwego, męskiego życia, nabiera pewności siebie, której dotąd mu brakowało. W czasie przepustki spotyka Savannah,miłość swojego życia.Studentkę pedagogiki, wolontariuszkę, która z grupą przyjaciół, w ramach akcji dobroczynnej, buduje dom dla ubogich.Na przekór wszelkich okolicznościom, pomiędzy obojgiem rozkwita miłość i...
Dla Ciebie wszystko - Sparks Nicholas
Wzruszająca opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach,...
Na zakręcie - Sparks Nicholas
Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego  obsesją jest schwytanie człowieka, potrącił samochodem jego żonę i uciekł z miejsca wypadku. Od śmierci Missy dręczą go wspomnienia...

Przyjaciele na zawsze -Steel Danielle
Autorka opisuje świat pełen pokus , dążenia do sukcesu, powodujący stres, z jakimi nie umiemy sobie radzić. Danielle Steel, opowiada o losach przyjaciół ze szkoły średniej. Ostrzega przed narkotykami, alkoholem, nagłym przypływem dużych pieniędzy czy karierą, robioną uporczywie. Niektórzy zapłacą ogromną cenę za ludzką głupotę i  nieprzemyślane decyzje.

Sklepik z Niespodzianką. Adela/Bogusia/ Lidka - Katarzyna Michalak
Sklepik z Niespodzianką to miejsce spotkań kręgu zaprzyjaźnionych kobiet: uroczej właścicielki Sklepiku - Bogusi, humorzastej - Konstancji, energicznej - Adeli, zagubionej pani weterynarz - Lidki, dobrej duszy - Stasi. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne,niezwyczajne, radości i smutki... 

Bollywoodzkie noce - De Shobhaa
Hinduska pisarka przedstawia porywającą opowieść o rodzącej się gwieździe Boolywood - zniewalająco urodziwej Aaszy Rani, znanej jako „Ukochanie milionów”...

Powrót do Ford Country Opowieści z Missisipi - John Grisham
Grisham oskarża i współczuje, lituje się nad ludzkim losem.Wzrusza, rozśmiesza, przykuwa uwagę i udowadnia, że jest pisarzem dla miłośników doskonałej literatury sensacyjnej . 

Czas zabijania - John Grisham
Autor opisuje  miasteczko w  Stanach  Zjednoczonych, gdzie  dochodzi do dramatycznych wydarzeń.Grisham przedstawia proces ojca zgwałconej dziewczynki, który sam wymierzył sprawiedliwość bandytom.

Joyland – Stephen King
To opowieść o dorastaniu, miłości, stracie i starzeniu się.